Урок 13
Тема. Поняття про
повідомлення. Сприйняття людиною повідомлень.
Мета: дати поняття повідомлення, ознайомити учнів з методами
передавання та використання повідомлень, навчити самостійно виконувати завдання
на розвиток уваги, розвивати увагу та образне мислення, поступово ознайомлювати
з клавіатурою комп’ютера.
Тип уроку: засвоєння та закріплення нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ,
комп’ютери, програма «Мир информатики.
Первый год обучения», картки з завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)
ІІ. Повторення правил техніки безпеки (2 хв)
Діти, ми з вами знаходимося у
комп’ютерному класі. Прослухайте і скажіть, чи правильно поводились учні,
прийшовши на урок інформатики до комп’ютерного класу.
1.
Неуважний
учень дрімав на уроці і не чув пояснень учителя про послідовність виконання
завдання. Потім він прокинувся, згадав про роботу і без дозволу вчителя
перейшов до іншої парти подивитися, чим займаються однокласники.
Чи
порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то які?
2.
Перед уроком інформатики в учнів 2-го класу була
фізкультура. Діти принесли з собою на урок інформатики спортивну форму і лижі.
Які правила техніки безпеки вони порушили?
ІІІ.
Логічна розминка (10 хв)
1.
Усна лічба
Три сестри й три брати
З праці йдуть до хати.
Їх сестриця сьома
Зустрічає вдома.
Кличе до світлиці
Їсти паляниці.
(Відповідь: 7, дні тижня).
·
Деяке
число більше від трьох на одиницю. Яке це число?
·
На
скільки потрібно збільшити число 6, щоб дістати 8?
2.
Розглядаючи малюнок і підписи до нього,
учень зіставляє зображення і вибирає тільки ті слова із запропонованих трьох
груп, які правильні, мотивуючи свій вибір і міркуючи, використовуючи слова:
«До цього малюнка
підходить цей напис, тому що…»
«Слова … не підходять,
тому що…»
ІV. Пояснення нового
матеріалу (7 хв)
Кожен день ми дізнаємося про щось
нове, отримуємо інформацію. Без інформації людина не змогла б жити. Інформація
– це повідомлення про оточуючий нас світ. Вона дозволяє знаходити їжу,
переміщатися, уникати небезпек, спасатися від холоду або спеки. Знання, які ви
отримуєте на уроках, оповідання, які ви читаєте у книгах, пригоди, які ви
дивитеся по телевізору – все це також інформація.
Дивлячись у вікно на листя, що
опадає, ми отримуємо інформацію. Наприклад, ми точно можемо сказати, яка пора
року у нас за вікном. Коли ми читаємо книгу, ми отримуємо інформацію. Коли ми
слухаємо улюблені казки і пісні, ми також отримуємо інформацію. Під час бесід з
друзями ви дізнаєтеся про щось нове. Отже, інформація – це повідомлення про
оточуючий нас світ.
Інформацію із оточуючого світу
людина отримує за допомогою органів відчуття через п’ять каналів сприйняття
інформації: зору, слуху, дотику, нюху і смаку.
Найбільше ми отримуємо інформації
за допомогою ... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)
Комментариев нет:
Отправить комментарий