вторник, 3 мая 2016 г.

Відкритий урок у 2 класі з інформатики

Тема. Що вивчає інформатика. Техніка безпеки під час роботи з комп’ютером і правила поведінки в комп’ютерному кабінеті.
Мета: формувати уявлення про навчальний предмет «інформатика» та поняття «інформація»; ознайомити з правилами поведінки в комп’ютерному кабінеті; формувати вміння організувати власне робоче місце, планувати дії; ознайомити з призначенням комп’ютера, поняттям «курсор миші»; розвивати логічне мислення; виховувати цікавість до предмета та дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Обладнання: підручник, презентація, робочий зошит, коробка з олівцями, яблуко,  флакон від парфумів.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В науку незвідану, в країну чудову,
Що нас чекає – ще невідомо.
Берімося до роботи, вже пустувати годі!
В житті нам інформатика стане в пригоді.
На уроках будемо сумлінно працювати,
Науку інформатику старанно вивчати.

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Постановка проблемного запитання
-    Подивіться, у мене в руці коробка з олівцями. Як ви вважаєте, чи вистачить олівців у цій коробці для всіх учнів класу? (Ми цього сказати не можемо, бо не знаємо, скільки олівців в коробці).
-  Чи смачне це яблуко? (Не знаємо, бо не скуштували яблука).
-  Чи сподобаються вам ці парфуми? (Не знаємо, бо не нюхали цих парфумів).
-  На всі ці запитання ми не могли дати відповіді, тому що чогось не вистачало. І це «щось» можна назвати «інформація».

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Розповідь учителя з елементами бесіди
-  Заплющіть очі. Що ви бачите? Тепер розплющіть. Який прекрасний світ! Ви бачите все навколо.
-  За допомогою чого людина сприймає інформацію про навколишній світ? (За допомогою очей).
-  Через ніс ви не тільки вдихаєте повітря, ви ще відчуваєте різні запахи. Можна відрізнити запах троянди від запаху м’яти.
-  За допомогою чого людина сприймає різні запахи? (За допомогою носа).
-  Якщо затулити долонею вуха, то буде тиша. Спробуймо зробити тишу.
-  За допомогою чого людина сприймає звуки? (За допомогою вух).
-  Якщо сісти на гарячий пісок або увійти у холодну воду, наша шкіра відразу ж зреагує. За допомогою чого людина сприймає цю інформацію? (За допомогою шкіри).
-  Пограймо у гру «Відгадай плід за запахом і смаком». Ви повинні із зав’язаними очима скуштувати та впізнати фрукти. (Яблуко, апельсин лимон).
-  Отже, людина постійно сприймає різноманітні повідомлення з навколишнього світу, і в цьому їй допомагають 5 органів чуттів: очі, вуха, ніс, шкіра і язик.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Розповідь учителя супроводжується показом презентації
Щоб зясувати, що таке інформатика, послухайте одну цікаву історію. Її вам розповість ваш друг Компюшко.
Одного чудового дня двоє друзів Данилко і Ганнуся вирушили на прогулянку до лісу. Вони були дуже допитливими дітьми і цікавилися всім, що їм траплялося дорогою.

Слайд 1 (з підручника Коршунова О.В. "Сходинки до інформатики" 2 клас)
Наприклад, Данилко скуштував ягоди. Так він отримав інформацію по їх смак. А ось він спробував доторкнутися до їжака і отримав інформацію про те, які голки в нього. Раптом в лісі закувала зозуля, і Данилко з Ганнусею вирішили зберегти інформацію про її голос за допомогою спеціального пристрою. Потім вони знайшли цікавих комах і намагалися запам’ятати інформацію про їх вигляд, а також про поведінку ховрашка, який вистрибнув із кущів.
Слайд 2
Діти гуляли, гуляли і раптом зрозуміли, що вони заблукали. Спочатку вони розгубилися, а потім Данилко побачив (тобто отримав інформацію) дим від вогнища, і друзі поспішили до нього.
Слайд 3
Лісник, якого діти зустріли біля вогнища, запропонував їм пристрій, що вміє визначати їх місцеперебування у лісі та надає інформацію про шлях додому. Діти досить швидко вибралися з лісу, і вражена Ганнуся вирішила поділитися отриманою інформацією з друзями, а Данилко написав про цю пригоду листа своєму дідусеві, якому, напевно, було дуже цікаво отримати цю інформацію від онука.


Розповідь учителя з елементами бесіди
- Сьогодні інформації у світі дуже багато. Людині самостійно дуже важко впоратися з її обсягами, і тому найвправнішим помічником для неї в цій справі став комп’ютер.
- Чи доводилось вам працювати з комп’ютером?
- Що таке комп’ютер?
Звернімося до «Довідкового бюро».

Компютер – це машина, яка потребує конкретних і чітких дій

- Хто знає, як з’явився комп’ютер?
- Зараз я вам розповім казку «Про друзів, або Про те, як з’явився комп’ютер».
Колись давно в одному маленькому містечку, в підвалі старого покинутого будинку, жила маленька мишка з довгим, подібним до дроту, хвостиком. Спала вона, де доведеться, живилася тим, що знаходила на сусідньому звалищі.
Одного разу, рано-вранці, зголоднівши, вона знову подалася на звалище в пошуках сиру. Раптом почула якісь дивні звуки: неначе хтось зубами клацає… злякалася мишка, запищала, хотіла тікати,та чує: «Не бійся мене, мишко». Підкралася сіренька і бачить: на купі сміття стара друкарська машинка лежить і кнопками клацає. Розповіла вона мишці свою історію. Словом… служила мишка вірою і правдою багато років одній письменниці. Але одного разу машинка надрукувала не ту букву, і власниця викинула її, придбавши нову машинку.
Пожаліла мишка машинку і запросила до себе жити. Поки йшли додому, побачили маленький телевізор. Він розповів їм історію, подібну до історії друкарської машинки, про те, як його власник викинув після купівлі нового телевізора. Вирішили друзі довести, що й старі речі можуть стати в пригоді.
-    Ми повинні стати відомими! – вигукнула мишка.
-    Я вмію друкувати текст! – зауважила друкарська машинка.
-    А я можу показувати їх на своєму екрані, - повідомив телевізор.
-    Добре, а я керуватиму вами і допомагатиму, - підбила підсумок мишка.
Вирішили друзі придумати собі нові імена: друкарську машинку назвали клавіатурою, телевізор – монітором, а мишка вирішила залишитися мишею. Усі разом вони стали називатися «комп’ютер».
Письменниця і колишній власник телевізора дуже швидко дізналися про новий винахід, слава про який облетіла весь світ.
Сьогодні про існування комп’ютера знає весь світ, але не всі здогадуються, що їх появою ми завдячуємо старій друкарській машинці, старенькому телевізору та маленькій швидкій тваринці з довгим, немов дріт, хвостиком – мишці.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
- Зараз ми з вами діями і словами передамо інформацію. На кожне запитання відповідайте хором «Так» чи «Ні» та імітуйте рухами.
Сорока плаває? – Ні! (Розмахують руками).
Окунь плаває? – Так! (Пливуть).
Горобець літає? – Так! (Розмахують руками).
Щука літає? – Ні! (Пливуть).
Зозуля плаває? – Ні! (Розмахують руками).
Карась плаває? – Так! (Пливуть).

Ознайомлення з правилами техніки безпеки в комп’ютерному класі.
-  Комп’ютер може полегшити роботу людини: швидше порахувати, запамятати великі обсяги інформації. Перевірити правопис, надрукувати тексти, передати повідомлення тощо. Але комп’ютер – це складний пристрій, і він потребує особливого ставлення до себе.
-  Як називається кабінет, у якому ми з вами займаємося?
-  Чому комп’ютерний?
-  Отже, комп’ютер – це машина, яка потребує конкретних і чітких дій, тому в комп’ютерному кабінеті потрібно поводитися дисципліновано, щоб він виконував те, що ми захочемо.
-  Зараз ми переглянемо малюнки і знайдемо відповіді на запитання: чому вимагається саме така поведінка?
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11

VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК
Розповідь учителя.
Ознайомимося ближче з одним із пристроїв керування комп’ютером – мишею.
У нас є спеціальний комп’ютерний стіл, на якому «живе» комп’ютер. Він напружено працює, і тому не любить, щоб йому заважали.
На столі розташувалося містечко з хатинками – клавішами та наша добра знайома – мишка. Щоб наші пальчики не втомлювалися, клавіатуру розташовуємо перед собою рівно і натискаємо на клавіші, не опираючись руками на стіл, спину тримаємо рівно. Миша, навпаки, любить, щоб її обіймали всією долонькою і не відпускали. Якщо ми підведемо голову, щоб очі дивилися прямо, побачимо екран монітора. Він має розташовуватися прямо перед очима, на відстані не менше ніж витягнутої руки. З такої відстані від екрана монітора очі менше втомлюються і шия та спина не напружуються.
На екрані ви бачите рухому стрілочку – це вказівник. Але сам він рухатися не може, ним керує миша. Куди ви пересуватиме мишу – туди й рухатиметься вказівник.

Практична робота за комп’ютером. Програма «Стрільці по яблуках»
-  Розпочнімо роботу з комп’ютером. На якій відстані від екрану монітора можна сидіти?
-  Сьогодні ми ознайомимося з програмою «Стрільці по яблуках». Ці веселі клоуни прийшли збирати яблука. Фрукти висять дуже високо – їх не дістати, але можна збити пострілом із лука, якщо добре прицілитися. Керуєте подіями ви. Покладіть долоньку правої руки на мишу так, щоб вказівний пальчик лежав на лівій кнопці, а середній – на правій.
Коли ви пересуваєте мишку, по екрану рухається стрілка – вказівник. Стрілочкою ви прицілюєтеся в яблучко. Натискаючи кнопку миші, ви подаєте команду стрільцям. За допомогою лівої кнопки миші ви керуєте лівим стрілком (він збиває жовті яблука), а за допомогою правої кнопки – правим (він збиває червоні яблука).
Уявіть собі, що наші пальчики – це вусики метеликів. Покажіть, як метелики рухають вусиками. Так само й наші пальчики рухаються, натискаючи кнопки миші.


Релаксація
-  Заплющіть очі. Уявіть собі білий вітрильник, що гойдається на хвилях. Він чекає вітру. Ви теж гойдаєтесь на цій яхті. Нарешті подув свіжий вітерець. Вам приємно. Дуже легко дихається. Яхта теж легко пливе у відкрите море. А ви розплющуєте очі. Повільно переводьте погляд угору-вниз і навпаки. Стоп. Поаплодуйте собі, ви добре попрацювали за комп’ютером.

VII. КОНТРОЛЬ НАБУТИХ ЗНАНЬ
-         Опишіть правильну поведінку учня в комп’ютерному кабінеті.
-         Знайдіть основне слово для предмета інформатика:
а) комп’ютер;
б) інформація;
в) безпека.
Поясніть свій вибір.

VIIІ. ПІДСУМКИ УРОКУ
Гра «Мікрофон»
Закінчіть висловлювання:
-         Я тепер знаю, що…
-         Я тепер умію…
-         Я ціную…
Із яким настроєм закінчуємо урок?



суббота, 15 сентября 2012 г.

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 16 урок


Тема. Короткі історичні відомості (від абака до нетбука).
Мета: ознайомити учнів з історією створення обчислювальних пристроїв, із вченими, які працювали над їхнім створенням, продовжити навчати аналізувати та робити висновки; привчати давати чіткі, повні відповіді на запитання; працювати над розвитком логічного мислення.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, програма «Мир информатики.  Первый год обучения».
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Логічна розминка. (10 хв)
Робота в робочих зошитах.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (13 хв)
Інформаційна хвилинка.
Дайте відповіді на запитання:
1.     Електронний носій, що вміщує 1,44 Мб інформації. (Дискета)
2.     Носій інформації, який за своєю зручністю та об’ємом інформації випередив дискети й диски. (Флешка)
3.     Предмет, у якому для зберігання інформації слід записати її ручкою. (Блокнот)
4.     Носій інформації, що містить магнітну плівку. (Касета)
5.     Чи може зберігатися інформація в памяті мобільного телефону? (Так)
6.     Електронний носій, що вміщує 700 Мб інформації. (Диск).


Історія створення засобів обчислювальної техніки сягає глибини століть. Вона захоплива та повчальна, з нею пов’язані імена видатних вчених світу.
Перші спроби створення інструментів для обробки інформації пов’язані з прагненням спростити та прискорити виконання дій над числами. У Стародавньому Китаї близько чотирьох тисяч років тому була винайдена рахівниця. Греки та римляни більше двох тисячоліть тому почали використовувати абак – рахункову дошку, на якій числа зображувались певною кількістю камінців, а дії над числами виконувалися пересуванням камінців.
У 1642 році відомий французький фізик і математик Б. Паскаль винайшов арифмометр – механічний прилад для виконання додавання та віднімання чисел. А через двадцять років німецький математик Г. Лейбніц удосконалив цю машину, додавши до її можливостей дії множення і ділення. Арифмометри кілька століть вірно слугували людям, будучи незамінними помічниками в бухгалтерському обліку, наукових розрахунках та в багатьох інших сферах. Однак можливості арифмометра були обмежені, швидкість обчислень була незначною, а «пам'ять» давала змогу зберігати лише результати попередньої операції з числами.
Наприкінці ХІХ століття в США проводився черговий перепис населення. Для опрацювання результатів було застосовано табулятор Г.Холлерита – пристрій для обробки перфокарт. Перфокарти, невеликі аркуші тонкого картону розміром з паперовий долар, мали 12 горизонтальних рядів, в кожному з яких можна було пробити до 20 отворів. Комбінації отворів відповідали таким даним, як вік, стать, місце народження, кількість дітей та ін.. Г.Холлерит заснував фірму ІВМ, яка тепер є одним із відоміших виробників комп’ютерів.
Ідеї, реалізовані в сучасних комп’ютерах, були сформовані ще в 1830 році англійським вченим Ч.Беббіджем. Розроблена ним Аналітична машина повинна була мати пам'ять, що вміщує до 100 сорокарозрядних чисел, та арифметичний пристрій. Результати операцій також мали зберігатися в пам’яті. Ч.Беббідж хотів побудувати свою машину з механічних елементів із використанням парового двигуна, але тогочасний технічний рівень так і не дозволив йому цього зробити. Тільки згодом, більш як через сто років, ці ідеї знайшли своє реальне втілення.
Головна ідея Аналітичної машини – виконання обчислювальних операцій за інструкціями, що наперед задаються. Іншими словами, ця машина мала працювати за програмою.
Розробка сучасних обчислювальних машин, або комп’ютерів, почалася в різних країнах у 30-40 рр ХХ століття.
У 1943 р. у США було створено обчислювальну машину Марк-1, основними елементами якої були електромеханічні реле. Ця машина мала довжину 17 м і висоту 2,5 м, містила близько 750 тис. реле, з’єднаних проводами загальною довжиною понад 800 км. Вона працювала в Гарвардському університеті майже 17 років. За день машина виконувала таку кількість обчислень, на яку раніше потрібно було півроку.
Першою електронною обчислювальною машиною, зібраною на радіолампах, стала ENIAC, створена у США у 1946 р.
Маса ENIAC була 30 т. Він містив 18 тис радіоламп, через велику кількість випромінюваного тепла вимагав потужних кондиціонерів і міг виконувати до 5 тисяч операцій за секунду. Програму роботи набирали вручну кабелями на спеціальному полі. Компютер кожної години виходив з ладу. Але на ньому були виконані найскладніші на той час розрахунки.
Американський математик Джон фон Нейман запропонував... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 15 урок


Тема. Різні пристрої, що використовуються для роботи з повідомленнями.
Мета: повторити поняття «інформація»; розглянути способи передавання повідомлень, пристрої, за допомогою яких передаються повідомлення, збереження повідомлень, вчити аналізувати та робити висновки; привчати давати чіткі, повні відповіді на запитання; працювати над розвитком логічного мислення.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, програма «Мир информатики.  Первый год обучения».

Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Логічна розминка. (10 хв)
Робота в робочих зошитах.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (13 хв)
Інформаційна хвилинка.
А зараз дайте відповіді на запитання:
1.  Орган чуття, що сприймає звукову інформацію. (Вухо)
2.  Орган чуття, що сприймає дотикову інформацію. (Шкіра)
3.  Орган чуття, що сприймає смакову інформацію. (Язик). У якому ще інформаційному процесі може брати участь язик? (Поширення інформації)
4.  Орган чуття, що сприймає інформацію про запах. (Ніс)
5.  Орган чуття, що сприймає інформацію про колір, форму. (Очі)
6.  Язика не має, а казки розповідає. (Книга)
7.  Предмет, за допомогою якого можна отримати тільки звукову інформацію. (Телефон)
8.  У якому ще інформаційному процесі можна використати телефон? (Поширення інформації)
9.   Предмет, за допомогою якого можна не тільки почути, а ще й побачити інформацію. (Телевізор)
10.                 Вона містить інформацію про програму телепередач. (Газета)
11.                 У якому ще інформаційному процесі можна використати газету? (Поширення інформації)
12.                 За допомогою нього можна отримати інформацію поштою. (Лист)
13.                  Пристрій, який виконує обчислення. (Калькулятор)
14.                 Електронна машина, яка допомагає людині обробляти велику кількість інформації різного типу. (Компютер).
15.                 У яких інформаційних процесах комп’ютер також бере участь? (У всіх)
16.                 Чи може людина обробляти інформацію самостійно, без допомоги пристроїв? (Може, за допомогою мозку)
17.                  Який ще інформаційний процес людина здійснює за допомогою мозку? (Зберігає інформацію)

Інформація передається за допомогою повідомлень. Повідомлення бувають усними, письмовими, у вигляді малюнків, жестів, спеціальних знаків (азбука Морзе, світлові сигнали і прапорці) та багато іншого.
За допомогою повідомлень здійснюється обмін інформацією між людьми, між людьми і машинами, обмін сигналами у тваринному і рослинному світі тощо.
Повідомлення можна фіксувати у вигляді малюнка або тексту на скелі, папірусі, пергаменті. Зі стародавніх часів людське суспільство вдосконалювало способи «виробництва» інформації і методи доставки її до користувача. Значення своєчасного одержання інформації було настільки великим, що створювались найрізноманітніші споруди для передачі різних повідомлень. Стародавні греки передавали важливі відомості за допомогою дзеркал. Про напад ворога козаки попереджали, запалюючи діжки із смолою на вежах. У часи Наполеона в Європі і Росії існувала система передачі повідомлень за допомогою ланцюгів семафорів, які з’єднували столиці великих держав.
З виникненням писемності повідомлення стали передавати у вигляді рукописних і друкованих текстів: газет, журналів, книг. Пізніше виникли телеграф, і телефон... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 14 урок


Тема. Інформація, інформаційні процеси: отримання, зберігання, опрацювання і передавання повідомлень.
Мета: згадати функції органів чуття людини;  ознайомити учнів з поняттям інформації, враховуючи різні його значення, розповісти про різновиди інформації, сформувати поняття про інформаційні процеси; дослідити способи здійснення інформаційних процесів; вчити аналізувати та робити висновки; привчати давати чіткі, повні відповіді на запитання; працювати над розвитком акторських здібностей.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, програма «Мир информатики.  Первый год обучения».
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Логічна розминка (10 хв)
Робота в робочих зошитах.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (12 хв)
Ми живемо у світі інформації. Інформація завжди була неодмінним супутником розвитку людини, її життя й діяльності.
Слово «інформація» більшість людей сприймає інтуїтивно, оскільки це поняття постійно використовують у повсякденному житті. Очевидно, що люди передають один одному інформацію, обробляють її, створюють нову. Інформація – це те, що ми чуємо, бачимо й можемо передавати письмово, усно, графічно тощо.
Людина постійно бере участь у діях, пов’язаних із передаванням інформації. Люди спілкуються між собою, передають один одному прохання, накази, звіти про виконану роботу, публікують книги, наукові статті, рекламні оголошення. Передавання інформації відбувається під час читання книг, перегляду телепередач, телефонної розмови.
Щодня ми одержуємо яку-небудь інформацію. Ми сприймаємо, засвоюємо, переробляємо її. Спілкуючись із друзями, рідними, вчителями, ми також одержуємо й передаємо інформацію. Отже, існують джерела й приймачі інформації.
У передаванні інформації завжди беруть участь дві сторони: той, хто передає інформацію (джерело інформації), і той, хто її одержує (приймач інформації). Інформацію передають через інформаційні канали.
Джерела та приймачі інформації можуть бути істотами (тваринами) і неістотами (персональний комп’ютер), явними (учитель-учень) і непрямими (шум води може вказувати на близькість водоспаду).
Потреба в збереженні інформації виникла ще на зорі існування людства.
За довгу історію людство навчилося запам’ятовувати, зберігати і передавати інформацію. В древності люди використовували для зберігання інформації зарубки, наскельні малюнки. Потім зявилися засоби запису інформації за допомогою букв і цифр – писемність. Тепер все частіше для зберігання інформації використовується комп’ютер.
Для передачі інформації древні люди били в барабани, використовували дим багать, ручних голубів.
Тепер інформація передається ... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 13 урок


Урок 13
Тема. Поняття про повідомлення. Сприйняття людиною повідомлень.
Мета: дати поняття повідомлення, ознайомити учнів з методами передавання та використання повідомлень, навчити самостійно виконувати завдання на розвиток уваги, розвивати увагу та образне мислення, поступово ознайомлювати з клавіатурою комп’ютера.
Тип уроку: засвоєння та закріплення нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, програма «Мир информатики.  Первый год обучения», картки з завданнями.

Хід уроку

І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Повторення правил техніки безпеки (2 хв)
Діти, ми з вами знаходимося у комп’ютерному класі. Прослухайте і скажіть, чи правильно поводились учні, прийшовши на урок інформатики до комп’ютерного класу.
1.     Неуважний учень дрімав на уроці і не чув пояснень учителя про послідовність виконання завдання. Потім він прокинувся, згадав про роботу і без дозволу вчителя перейшов до іншої парти подивитися, чим займаються однокласники.
Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то які?
2.     Перед  уроком інформатики в учнів 2-го класу була фізкультура. Діти принесли з собою на урок інформатики спортивну форму і лижі.
Які правила техніки безпеки вони порушили?

ІІІ. Логічна розминка (10 хв)
1.     Усна лічба
Три сестри й три брати
З праці йдуть до хати.
Їх сестриця сьома
Зустрічає вдома.
Кличе до світлиці
Їсти паляниці.
(Відповідь: 7, дні тижня).
·        Деяке число більше від трьох на одиницю. Яке це число?
·        На скільки потрібно збільшити число 6, щоб дістати 8?



2.     Розглядаючи малюнок і підписи до нього, учень зіставляє зображення і вибирає тільки ті слова із запропонованих трьох груп, які правильні, мотивуючи свій вибір і міркуючи, використовуючи слова:
«До цього малюнка підходить цей напис, тому що…»
«Слова … не підходять, тому що…»















ІV. Пояснення нового матеріалу (7 хв)
Кожен день ми дізнаємося про щось нове, отримуємо інформацію. Без інформації людина не змогла б жити. Інформація – це повідомлення про оточуючий нас світ. Вона дозволяє знаходити їжу, переміщатися, уникати небезпек, спасатися від холоду або спеки. Знання, які ви отримуєте на уроках, оповідання, які ви читаєте у книгах, пригоди, які ви дивитеся по телевізору – все це також інформація.
Дивлячись у вікно на листя, що опадає, ми отримуємо інформацію. Наприклад, ми точно можемо сказати, яка пора року у нас за вікном. Коли ми читаємо книгу, ми отримуємо інформацію. Коли ми слухаємо улюблені казки і пісні, ми також отримуємо інформацію. Під час бесід з друзями ви дізнаєтеся про щось нове. Отже, інформація – це повідомлення про оточуючий нас світ.
Інформацію із оточуючого світу людина отримує за допомогою органів відчуття через п’ять каналів сприйняття інформації: зору, слуху, дотику, нюху і смаку.
Найбільше ми отримуємо інформації за допомогою ... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)