суббота, 15 сентября 2012 г.

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 16 урок


Тема. Короткі історичні відомості (від абака до нетбука).
Мета: ознайомити учнів з історією створення обчислювальних пристроїв, із вченими, які працювали над їхнім створенням, продовжити навчати аналізувати та робити висновки; привчати давати чіткі, повні відповіді на запитання; працювати над розвитком логічного мислення.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, програма «Мир информатики.  Первый год обучения».
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Логічна розминка. (10 хв)
Робота в робочих зошитах.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (13 хв)
Інформаційна хвилинка.
Дайте відповіді на запитання:
1.     Електронний носій, що вміщує 1,44 Мб інформації. (Дискета)
2.     Носій інформації, який за своєю зручністю та об’ємом інформації випередив дискети й диски. (Флешка)
3.     Предмет, у якому для зберігання інформації слід записати її ручкою. (Блокнот)
4.     Носій інформації, що містить магнітну плівку. (Касета)
5.     Чи може зберігатися інформація в памяті мобільного телефону? (Так)
6.     Електронний носій, що вміщує 700 Мб інформації. (Диск).


Історія створення засобів обчислювальної техніки сягає глибини століть. Вона захоплива та повчальна, з нею пов’язані імена видатних вчених світу.
Перші спроби створення інструментів для обробки інформації пов’язані з прагненням спростити та прискорити виконання дій над числами. У Стародавньому Китаї близько чотирьох тисяч років тому була винайдена рахівниця. Греки та римляни більше двох тисячоліть тому почали використовувати абак – рахункову дошку, на якій числа зображувались певною кількістю камінців, а дії над числами виконувалися пересуванням камінців.
У 1642 році відомий французький фізик і математик Б. Паскаль винайшов арифмометр – механічний прилад для виконання додавання та віднімання чисел. А через двадцять років німецький математик Г. Лейбніц удосконалив цю машину, додавши до її можливостей дії множення і ділення. Арифмометри кілька століть вірно слугували людям, будучи незамінними помічниками в бухгалтерському обліку, наукових розрахунках та в багатьох інших сферах. Однак можливості арифмометра були обмежені, швидкість обчислень була незначною, а «пам'ять» давала змогу зберігати лише результати попередньої операції з числами.
Наприкінці ХІХ століття в США проводився черговий перепис населення. Для опрацювання результатів було застосовано табулятор Г.Холлерита – пристрій для обробки перфокарт. Перфокарти, невеликі аркуші тонкого картону розміром з паперовий долар, мали 12 горизонтальних рядів, в кожному з яких можна було пробити до 20 отворів. Комбінації отворів відповідали таким даним, як вік, стать, місце народження, кількість дітей та ін.. Г.Холлерит заснував фірму ІВМ, яка тепер є одним із відоміших виробників комп’ютерів.
Ідеї, реалізовані в сучасних комп’ютерах, були сформовані ще в 1830 році англійським вченим Ч.Беббіджем. Розроблена ним Аналітична машина повинна була мати пам'ять, що вміщує до 100 сорокарозрядних чисел, та арифметичний пристрій. Результати операцій також мали зберігатися в пам’яті. Ч.Беббідж хотів побудувати свою машину з механічних елементів із використанням парового двигуна, але тогочасний технічний рівень так і не дозволив йому цього зробити. Тільки згодом, більш як через сто років, ці ідеї знайшли своє реальне втілення.
Головна ідея Аналітичної машини – виконання обчислювальних операцій за інструкціями, що наперед задаються. Іншими словами, ця машина мала працювати за програмою.
Розробка сучасних обчислювальних машин, або комп’ютерів, почалася в різних країнах у 30-40 рр ХХ століття.
У 1943 р. у США було створено обчислювальну машину Марк-1, основними елементами якої були електромеханічні реле. Ця машина мала довжину 17 м і висоту 2,5 м, містила близько 750 тис. реле, з’єднаних проводами загальною довжиною понад 800 км. Вона працювала в Гарвардському університеті майже 17 років. За день машина виконувала таку кількість обчислень, на яку раніше потрібно було півроку.
Першою електронною обчислювальною машиною, зібраною на радіолампах, стала ENIAC, створена у США у 1946 р.
Маса ENIAC була 30 т. Він містив 18 тис радіоламп, через велику кількість випромінюваного тепла вимагав потужних кондиціонерів і міг виконувати до 5 тисяч операцій за секунду. Програму роботи набирали вручну кабелями на спеціальному полі. Компютер кожної години виходив з ладу. Але на ньому були виконані найскладніші на той час розрахунки.
Американський математик Джон фон Нейман запропонував... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 15 урок


Тема. Різні пристрої, що використовуються для роботи з повідомленнями.
Мета: повторити поняття «інформація»; розглянути способи передавання повідомлень, пристрої, за допомогою яких передаються повідомлення, збереження повідомлень, вчити аналізувати та робити висновки; привчати давати чіткі, повні відповіді на запитання; працювати над розвитком логічного мислення.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, програма «Мир информатики.  Первый год обучения».

Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Логічна розминка. (10 хв)
Робота в робочих зошитах.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (13 хв)
Інформаційна хвилинка.
А зараз дайте відповіді на запитання:
1.  Орган чуття, що сприймає звукову інформацію. (Вухо)
2.  Орган чуття, що сприймає дотикову інформацію. (Шкіра)
3.  Орган чуття, що сприймає смакову інформацію. (Язик). У якому ще інформаційному процесі може брати участь язик? (Поширення інформації)
4.  Орган чуття, що сприймає інформацію про запах. (Ніс)
5.  Орган чуття, що сприймає інформацію про колір, форму. (Очі)
6.  Язика не має, а казки розповідає. (Книга)
7.  Предмет, за допомогою якого можна отримати тільки звукову інформацію. (Телефон)
8.  У якому ще інформаційному процесі можна використати телефон? (Поширення інформації)
9.   Предмет, за допомогою якого можна не тільки почути, а ще й побачити інформацію. (Телевізор)
10.                 Вона містить інформацію про програму телепередач. (Газета)
11.                 У якому ще інформаційному процесі можна використати газету? (Поширення інформації)
12.                 За допомогою нього можна отримати інформацію поштою. (Лист)
13.                  Пристрій, який виконує обчислення. (Калькулятор)
14.                 Електронна машина, яка допомагає людині обробляти велику кількість інформації різного типу. (Компютер).
15.                 У яких інформаційних процесах комп’ютер також бере участь? (У всіх)
16.                 Чи може людина обробляти інформацію самостійно, без допомоги пристроїв? (Може, за допомогою мозку)
17.                  Який ще інформаційний процес людина здійснює за допомогою мозку? (Зберігає інформацію)

Інформація передається за допомогою повідомлень. Повідомлення бувають усними, письмовими, у вигляді малюнків, жестів, спеціальних знаків (азбука Морзе, світлові сигнали і прапорці) та багато іншого.
За допомогою повідомлень здійснюється обмін інформацією між людьми, між людьми і машинами, обмін сигналами у тваринному і рослинному світі тощо.
Повідомлення можна фіксувати у вигляді малюнка або тексту на скелі, папірусі, пергаменті. Зі стародавніх часів людське суспільство вдосконалювало способи «виробництва» інформації і методи доставки її до користувача. Значення своєчасного одержання інформації було настільки великим, що створювались найрізноманітніші споруди для передачі різних повідомлень. Стародавні греки передавали важливі відомості за допомогою дзеркал. Про напад ворога козаки попереджали, запалюючи діжки із смолою на вежах. У часи Наполеона в Європі і Росії існувала система передачі повідомлень за допомогою ланцюгів семафорів, які з’єднували столиці великих держав.
З виникненням писемності повідомлення стали передавати у вигляді рукописних і друкованих текстів: газет, журналів, книг. Пізніше виникли телеграф, і телефон... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 14 урок


Тема. Інформація, інформаційні процеси: отримання, зберігання, опрацювання і передавання повідомлень.
Мета: згадати функції органів чуття людини;  ознайомити учнів з поняттям інформації, враховуючи різні його значення, розповісти про різновиди інформації, сформувати поняття про інформаційні процеси; дослідити способи здійснення інформаційних процесів; вчити аналізувати та робити висновки; привчати давати чіткі, повні відповіді на запитання; працювати над розвитком акторських здібностей.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, програма «Мир информатики.  Первый год обучения».
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Логічна розминка (10 хв)
Робота в робочих зошитах.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (12 хв)
Ми живемо у світі інформації. Інформація завжди була неодмінним супутником розвитку людини, її життя й діяльності.
Слово «інформація» більшість людей сприймає інтуїтивно, оскільки це поняття постійно використовують у повсякденному житті. Очевидно, що люди передають один одному інформацію, обробляють її, створюють нову. Інформація – це те, що ми чуємо, бачимо й можемо передавати письмово, усно, графічно тощо.
Людина постійно бере участь у діях, пов’язаних із передаванням інформації. Люди спілкуються між собою, передають один одному прохання, накази, звіти про виконану роботу, публікують книги, наукові статті, рекламні оголошення. Передавання інформації відбувається під час читання книг, перегляду телепередач, телефонної розмови.
Щодня ми одержуємо яку-небудь інформацію. Ми сприймаємо, засвоюємо, переробляємо її. Спілкуючись із друзями, рідними, вчителями, ми також одержуємо й передаємо інформацію. Отже, існують джерела й приймачі інформації.
У передаванні інформації завжди беруть участь дві сторони: той, хто передає інформацію (джерело інформації), і той, хто її одержує (приймач інформації). Інформацію передають через інформаційні канали.
Джерела та приймачі інформації можуть бути істотами (тваринами) і неістотами (персональний комп’ютер), явними (учитель-учень) і непрямими (шум води може вказувати на близькість водоспаду).
Потреба в збереженні інформації виникла ще на зорі існування людства.
За довгу історію людство навчилося запам’ятовувати, зберігати і передавати інформацію. В древності люди використовували для зберігання інформації зарубки, наскельні малюнки. Потім зявилися засоби запису інформації за допомогою букв і цифр – писемність. Тепер все частіше для зберігання інформації використовується комп’ютер.
Для передачі інформації древні люди били в барабани, використовували дим багать, ручних голубів.
Тепер інформація передається ... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 13 урок


Урок 13
Тема. Поняття про повідомлення. Сприйняття людиною повідомлень.
Мета: дати поняття повідомлення, ознайомити учнів з методами передавання та використання повідомлень, навчити самостійно виконувати завдання на розвиток уваги, розвивати увагу та образне мислення, поступово ознайомлювати з клавіатурою комп’ютера.
Тип уроку: засвоєння та закріплення нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, програма «Мир информатики.  Первый год обучения», картки з завданнями.

Хід уроку

І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Повторення правил техніки безпеки (2 хв)
Діти, ми з вами знаходимося у комп’ютерному класі. Прослухайте і скажіть, чи правильно поводились учні, прийшовши на урок інформатики до комп’ютерного класу.
1.     Неуважний учень дрімав на уроці і не чув пояснень учителя про послідовність виконання завдання. Потім він прокинувся, згадав про роботу і без дозволу вчителя перейшов до іншої парти подивитися, чим займаються однокласники.
Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то які?
2.     Перед  уроком інформатики в учнів 2-го класу була фізкультура. Діти принесли з собою на урок інформатики спортивну форму і лижі.
Які правила техніки безпеки вони порушили?

ІІІ. Логічна розминка (10 хв)
1.     Усна лічба
Три сестри й три брати
З праці йдуть до хати.
Їх сестриця сьома
Зустрічає вдома.
Кличе до світлиці
Їсти паляниці.
(Відповідь: 7, дні тижня).
·        Деяке число більше від трьох на одиницю. Яке це число?
·        На скільки потрібно збільшити число 6, щоб дістати 8?



2.     Розглядаючи малюнок і підписи до нього, учень зіставляє зображення і вибирає тільки ті слова із запропонованих трьох груп, які правильні, мотивуючи свій вибір і міркуючи, використовуючи слова:
«До цього малюнка підходить цей напис, тому що…»
«Слова … не підходять, тому що…»















ІV. Пояснення нового матеріалу (7 хв)
Кожен день ми дізнаємося про щось нове, отримуємо інформацію. Без інформації людина не змогла б жити. Інформація – це повідомлення про оточуючий нас світ. Вона дозволяє знаходити їжу, переміщатися, уникати небезпек, спасатися від холоду або спеки. Знання, які ви отримуєте на уроках, оповідання, які ви читаєте у книгах, пригоди, які ви дивитеся по телевізору – все це також інформація.
Дивлячись у вікно на листя, що опадає, ми отримуємо інформацію. Наприклад, ми точно можемо сказати, яка пора року у нас за вікном. Коли ми читаємо книгу, ми отримуємо інформацію. Коли ми слухаємо улюблені казки і пісні, ми також отримуємо інформацію. Під час бесід з друзями ви дізнаєтеся про щось нове. Отже, інформація – це повідомлення про оточуючий нас світ.
Інформацію із оточуючого світу людина отримує за допомогою органів відчуття через п’ять каналів сприйняття інформації: зору, слуху, дотику, нюху і смаку.
Найбільше ми отримуємо інформації за допомогою ... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 12 урок


Тема. Робота з розвиваючими програмами.
Мета. Розвивати логічне й образне мислення, увагу, пам'ять, виховувати інтерес до предмета і нових інформаційних технологій.
Тип уроку: засвоєння та закріплення нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, навчально-розважальна програма «Мир информатики», «Первый год обучения», «Элементы логики. Сопоставление», «Множества».
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Повторення правил техніки безпеки (5 хв)

ІІІ. Логічна розминка (17 хв)
Робота в робочих зошитах.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Всі піднесли руки – раз!
На носках стоїть весь клас.
Два – присіли, руки вниз,
На сусіда подивись.
Раз! – і вгору, два! – і вниз,
На сусіда не дивись.
Будемо дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
Швидко покліпати очима, заплющити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.
Міцно замружити очі. Порахувати до... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 11 урок


Тема. Робота в середовищі клавіатурного тренажера.
Мета. Знати розміщення клавіш, їх призначення, використання клавіш для набирання тексту, розвивати логічне мислення.
Тип уроку: засвоєння та закріплення нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, навчально-розважальна програма «Мир информатики», «Первый год обучения», «Клавиатура. Работа на клавиатуре».
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Повторення правил техніки безпеки (5 хв)

ІІІ. Логічна розминка (15 хв)
Робота в робочих зошитах.
Загадки.
Чотири братика під одним дахом живуть. (Стіл).
Пять братиків в одній хатинці живуть. (Рукавиця).
Сім братів літами всі рівні, а ім’ям різні. (Дні).
12 братів один за одним ходять, один одного не знаходять. (Місяці).
Хто за рік чотири рази переодягається. (Земля).
Ти та я, та ми з тобою. Скільки нас усього? (Двоє).
Трійка коней пробігли 3 кілометри. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь? (3 км).
У трьох братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у родині? (Четверо).
На столі лежало 4 яблука. Одне з них розрізали навпіл. Скільки яблук стало на столі? (Чотири).
У якої фігури немає ні початку, ні кінця? (У кільця).
Чи може дощ іти два дні підряд? (Ні, тому що ніч розділяє дні).
Росло 4 берези. На кожній березі росло по 4 великих гілки. На кожній гілці – по 4 маленькі. На кожній маленькій – по одному яблуку. Скільки всього виросло яблук? (Жодного).

ІV.  Робота за компютером (15 хв)
Навчально-розважальна програма... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 10 урок


Тема. Клавіатура комп’ютера. Призначення основних клавіш.
Мета. Навчити розрізняти клавіші, знати їх призначення, використовувати клавіші для набирання тексту, розвивати логічне мислення,
Тип уроку: засвоєння та закріплення нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, програма «Блокнот», навчально-розвивальна програма  «Скарбничка», «Логіка».
.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Логічна розминка (10 хв)
Робота в робочих зошитах.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. (10 хв)
Клавіатура служить для введення інформації. Без клавіатури неможливо працювати з текстом, вводити різні параметри. Вона допоможе вам ввести в комп’ютер букви, цифри, різні знаки. Клавіші з буквами розміщені в центрі клавіатури. Це зроблено для того, щоб було зручніше ними користуватися. Спеціальні клавіші з командами знаходяться по краям клавіатури. Скоро ви з ними познайомитеся поближче. Під час роботи пальчик кожної руки знає свої клавіші і не зачіпає чужих. Тільки клавішу пробілу може натискати великий пальчик будь-якої руки. Важливо навчитися вільно і швидко вводити букви і цифри з клавіатури всіма 10 пальцями, не дивлячись на клавіші.
Під час роботи за клавіатурою намагайся виконувати прості правила:
-   сиди прямо на стільчику, не нахиляйся в різні боки;
-   намагайся не опускати на стіл кисті рук;
-   ноги постав прямо на підлогу, одну біля іншої, не витягай їх і не згинай;
-   якщо стілець для тебе зависокий, постав під ноги підставку;
-   вдаряй по клавішах легко, відривчасто, ніжно, намагаючись як би не причинити клавіші «біль»;
-   пробуй працювати всіма пальчиками рук;
-   слідуй за своєю посадко;
-   роби невеличкі перерви в роботі, щоб відпочити;
-   не засмучуйся, якщо з першого разу не виходить завдання.
На комп’ютері при редагуванні тексту необхідно... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 9 урок


Тема. Робота з програмами на розвиток логічного мислення та відпрацювання навичок роботи з мишкою.
Мета: закріпити навички роботи з мишею, розрізняти кнопки миші, знати їх призначення,  розвивати логічне мислення.
Тип уроку: засвоєння та закріплення нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, навчально-розвивальна програма  «Сходинки до інформатики. Компютерна азбука», 2 клас, «Розібрані малюнки».
.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Повторення правил техніки безпеки (3 хв)

ІІІ. Логічна розминка (15 хв)
Правила розшифровки ребусів. Розшифрувати ребуси, пояснити правила їх складання... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 8 урок


Тема. Мишка. Наведення вказівника, вибір об’єктів, переміщення об’єктів, подвійне клацання.
Мета: дати дітям уявлення про вказівники та їх види; розвивати логічне й образне мислення, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до предмета та нових інформаційних технологій.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, навчально-розвивальна програма  «Сходинки до інформатики. Компютерна азбука», 2 клас, «Мильні бульки».
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Актуалізазіція опорних знань (3 хв)
Діти, на минулому уроці ми з вами говорили про Робочий стіл та його елементи.
1)    Назвіть, будь ласка, основні елементи Робочого столу та їх призначення.
2)    Які значки знаходяться на Робочому столі твого домашнього комп’ютера або на Робочому столі комп’ютера, за яким ти працюєш у школі?
3)    Які додаткові значки матиме Панель задач, якщо дівчинка Оленка набирала доповідь, малювала малюнок і грала в улюблену гру Лінії?
4)    Андрій і Юрко працюють за одним комп’ютером. Чи варто для кожного з них робити інший вигляд Робочого столу?
5)    Як за допомогою комп’ютера дізнатися поточну дату і час?
6)    Як змінити гучність звуку звукових колонок ?
7)    Чи можливо змінити порядок розташування значків на Робочому столі?

ІІІ. Логічна розминка (7 хв)
Робота в робочих зошитах

ІV. Мотивація навчальної діяльності (2 хв)
Сьогодні ми з вами поговоримо про вказівники. Вони часто зустрічаються навколо нас і без зайвих слів повідомляють потрібну інформацію.
Показувати пальцем на предмет або людину вважається безкультур’ям.
Іноді трапляється, що утриматися складно. Згадайте випадок, який стався з Незнайком у Сонячному місті. «Мо-мо-мо-мо…- пробуркотів Незнайко, показуючи на морозиво пальцем». Недарма один з пальців називають вказівним. Якщо показують саме його, очі самі дивляться в потрібному напрямку. Часто, особливо у школі, палець замінює указка.


V. Вивчення нового матеріалу (10 хв)
На автодорогах використовують знаки зі стрілками, які вказують напрямок руху.
Вказівник – це зображення, яке інформує про щось або вказує на щось.
Ми з вами поговоримо про комп’ютерні вказівники. Ви вже не новачки у комп’ютерному кабінеті, багато чого вмієте і знаєте. Для роботи з сучасними програмами потрібно мати навички роботи з мишею. Працюючи ... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)

Конспект уроку з інформатики.
2 клас, 7 урок


Тема. Робочий стіл. Поняття про програму. Запуск програми на виконання з Робочого стола. Вікно програми. Завершення роботи з програмою.
Мета: дати дітям уявлення про Робочий стіл, його можливості та використання; вивчити способи запуску та завершення програм; розвивати логічне й образне мислення, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до предмета й нових інформаційних технологій.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, навчально-розвивальна програма  «Сходинки до інформатики. Компютерна азбука», 2 клас,  «Лісова галявина».
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)

ІІ. Актуалізація опорних знань (2 хв)
Діти, ви вже маєте певне уявлення про комп’ютер, його складові. Розгадайте загадки про комп’ютер та його складові.

ІІІ. Логічна розминка (10 хв)
Робота в робочих зошитах

ІV. Пояснення нового матеріалу (10 хв)
Під час роботи за комп’ютером ви дивитеся на екран монітора і бачите на ньому результати обчислень, текст привітання, героїв комп’ютерної гри. Сьогодні ми з вами будемо говорити про Робочий стіл.
Кожен з вас має своє робоче місце вдома, у школі ви сидите за партою, мама з татом на роботі також мають свої робочі місця. І якщо на робочому столі порядок, то людина працює із задоволенням. Зручно влаштоване робоче місце завжди на користь тому, хто працює, речі й папери знаходяться на своїх робочих місцях, немає нічого зайвого.
Екран комп’ютера влаштований подібним чином. Після увімкнення комп’ютер запускає програми-помічники. Вони виконують перевірку комп’ютера, а потім малюють на екрані Робочий стіл. Ми бачимо значки, за якими за якими ховаються електронні інструменти, - програми та документи, тексти, рисунки, музика, відео.
Кожна людина облаштовує своє робоче місце предметами й інструментами, які потрібні їй для роботи, розташовує їх так, щоб ними було зручно користуватися. Люди мають різні смаки, і в кожного Робочий стіл може виглядати по-різному: набір рисунків, що відображають предмети та інструменти комп’ютера, їх розташування на екрані. Як правило, на Робочому столі є... (Будь ласка, качайте повну версію конспекту в PDF.)